Top van de Limburgse buuttereedners strijkt neer in Heythuysen

02 jan , 14:10 Vastelaovend
buuttegala 2026
CC De Bombardon

HEYTHUYSEN – Op vrijdag 13 en zaterdag 14 februari 2026 verandert Cultureelpodium De Bombardon in het epicentrum van de Limburgse humor. Tijdens het Buuttegala Leudal 2026 staat een absolute topselectie van buuttereedners op de bühne voor een avond vol scherpe tongen en ouderwetse gezelligheid.

Het Buuttegala Leudal is een unieke samenwerking tussen S.V. Heythuysen, V.V. de Kwakkert en Harmonie L’Union. Samen zijn zij erin geslaagd een gevarieerd programma neer te zetten waarin zowel ervaren rotten als aanstormend talent de revue passeren. De presentatie is in handen van niemand minder dan Ger Frenken, zesvoudig Limburgs Buuttekampioen en drager van de Gouden Narrekap.

Sterrenensemble
Het publiek krijgt een gevarieerd palet aan humor voorgeschoteld door de absolute top van dit moment: Hub Schwanen (Winnaar Limburgse Buuttecup 2025 als 'Oma Parksjtad'), Ad van Zitteren (nummer twee van de Buuttecup 2025), Berrie Knapen en Theo Nellen (gevierde publiekslievelingen), Har Daniëls (keert na 33 jaar terug in de ton) en Brandon Smeets (de 'wunderzauberer' in Lederhosen met hilarische trucs). De avond wordt traditioneel omlijst met passende muziek van onder anderen zangeres Neppie en ander entertainment, wat de typische Limburgse sfeer compleet maakt. De zaal gaat open om 19.30 uur, aanvang van het programma is om 20.00 uur.