Lou Thissen maakt jubileumposter Vastelaovend in Limburg

19 jan 2016, 16:40Vastelaovend
vrouw carnaval
Hazelares CC BY-SA 3.0
LIMBURG - De kunstposter Vastelaovend in Limburg viert het eerste carnavalsjubileum. Het schilderij is gemaakt door kunstenaar Lou Thissen uit Landgraaf.
Vandaag werd de elfde op rij gepresenteerd door cultuurgedeputeerde Ger Koopmans. Hij deed dat samen met de kunstenaar, Jo Gulikers van de Sjeng Kraft Kompenei en Marc Stoffelen van de Media Groep Limburg. Woensdag 20 januari start de verspreiding van 100.000 exemplaren.
postervast
(Klik om te vergroten)
De 11e
Lou Thissen heeft de carnavalsposter gemaakt in opdracht van de provincie Limburg. De kunstposter is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken fenomeen in de Limburgse Carnavalstraditie. Doel van de poster is zoveel mogelijk inwoners van de provincie te betrekken bij het cultureel fenomeen carnaval. De posters worden veelal op ramen geplakt, in cafés of andere etablissementen opgehangen of ingelijst en als verzamelobject bewaard. Het schilderij zelf wordt toegevoegd aan de kunstcollectie van de provincie Limburg en is dan ook in het Gouvernement te bezichtigen tijdens een rondleiding. Om iedereen de kans te geven de gratis kunstposter af te halen bij de servicepunten van de Media Groep Limburg en de receptie van het Gouvernement aan de Maas, staat woensdag 20 januari in de Limburgse kranten een bon voor twee posters.
Expressief
Lou Thissen is geboren in Stein en woont en werkt in Landgraaf. Zijn inspiratie put hij uit alles wat een mens beweegt, zoals muziek, dans en sport. Hij schildert op grote doeken en op een kleurrijke expressieve manier. Hij exposeert in binnen- en buitenland.
loading

Loading articles...

Loading