Nog altijd geen nieuw bestuur voor D'n Haammaeker in Neer

16 mei 2015, 10:17Nieuws
dorp landschap
John Hölsgens
NEER - Het stichtingsbestuur van gemeenschapshuis D'n Haammaeker in Neer stapt per 1 juni op, maar een nieuw bestuur is er nog niet. Als die situatie na de genoemde datum nog steeds zo is, gaat D'n Haammaeker dicht. Tenzij de gemeente Leudal alsnog besluit om te blijven subsidiëren.
Dat zegt bestuursvoorzitter Peter Derks vandaag in Dagblad De Limburger. De huidige bestuurders willen er wel alles aan doen om samen met de gemeente tot een oplossing te komen.


Subsidie
De gedachten van veel inwoners uit Leudal gaan uiteraard onmiddellijk naar De Bombardon in Heythuysen, die vorige week failliet ging. Maar helemaal hetzelfde is de situatie niet. Derks: 'We hebben de bedrijfsvoering prima op orde, maar geen enkel gemeenschapshuis kan blijven bestaan zonder steun van de gemeente'. Het tekort van 45.000 euro per jaar wordt nu nog grotendeels weggepoetst door subsidie van de gemeente. Maar die zal in 2016 afgebouwd zijn tot nul euro. In ruil daarvoor zou de gemeente in eerste instantie het pand, dat nog voor de helft moet worden afbetaald, overnemen van de stichting. Maar ook dat is door bezuinigingen teruggedraaid en ruimte om het gemeenschapshuis commercieel te exploiteren, heeft de stichting niet gekregen.
Gedrocht
'Niemand wil een organisatie managen die geen geld heeft', zegt Derks vandaag in de krant, die van mening is dat door toedoen van de gemeente D'n Haammaeker een gedrocht is geworden. Hij hoopt dat Leudal voor het einde van de zomer alsnog over de brug komt. Anders is het afgelopen.
Integraal Beleid
Leudal wacht al heel lang op een integraal beleid ten aanzien van de gemeenschapshuizen. Volgens wethouder John van den Beuken komt er in juni een raadsvoorstel om de regelingen voor alle soortgelijke accommodaties gelijk te trekken. Dit zou voor D'n Haammaeker financieel goed uitpakken. Er is dus nog hoop.
loading

Loading articles...

Loading