HEYTHUYSEN - De commissie beeldende kunst, van de Stichting Kunst en Cultuur Leudal, organiseert sinds 2000 ieder jaar een voor- en een najaarsexpositie in het gemeentehuis in Heythuysen van telkens twee Limburgse kunstenaars, met werk van 'eredivisieniveau'.
De voorjaarstentoonstelling 2015 loopt van 26 april tot en met 25 mei. Iedereen is van harte uitgenodigd om zondag de 26e april om 14.00 uur aanwezig te zijn bij de opening in het gemeentehuis. Michel van Henten zal zijn beelden exposeren, Marte Hameleers toont schilderijen en tekeningen.
Ei tempera
Hameleers (1980, Maastricht), heeft haar opleiding gevolgd in Maastricht, Antwerpen en Utrecht waar zij afstudeerde aan de Hogeschool voor de Kunsten in de afdeling autonoom schilderen. De techniek die Marte hanteert is ei tempera en olieverf op linnen. Iedere ochtend wordt begonnen met het aanmaken van de verf. Ei tempera is een natuurlijke verf op basis van eidooier en pigmenten. De verf is niet lang houdbaar. Het schilderen in deze techniek geeft een heldere frisse kleurlaag. Zij eindigt met een dunne transparante olieverflaag waardoor het geheel een intense en doorschijnende afbeelding geeft. In deze drukke en vluchtige maatschappij is Marte op zoek naar verstilling en diepgang. Zij is daarbij gefascineerd door de Vlaamse Primitieven en kunstenaars uit de Italiaanse Renaissance.
Aardse oorsprong
Van Henten (1979, ’s Graveland) genoot zijn opleiding aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht en is afgestudeerd in de richting beeldhouwen. Tijdens zijn opleiding is hij begonnen met hout te bewerken en te houwen tot organische vormen. Tegenwoordig richt hij zich voornamelijk op de menselijke figuur. Houten beelden of groepen, waarbij realistisch uitgewerkte gedeeltes samengaan met onbehouwen, ruwe gedeeltes. Zijn werken hebben een sterk poӫtisch karakter en verhalen over de aardse oorsprong van ons allen; liggende mensfiguren of delen daarvan waaruit jonge twijgen ontspruiten, of planten of wortels waarbij menselijke organen uit oprijzen. Samen met het gebruik van bladeren, veren, haren of aarde laat Michel zien dat de mens onlosmakelijk verbonden is met de kringloop van het leven.
Het gemeentehuis is voor het bezichtigen van de expositie geopend op alle zondagen en Pinkstermaandag van 14.00 uur tot 17.00 uur (1e Pinksterdag, 24 mei gesloten) en op werkdagen van maandag tot en met donderdag van 10.00 uur tot 16.00 uur, of na telefonische afspraak via de receptie (0475-85.90.00). Voor meer informatie over de activiteiten van de stichting, bezoek de website
www.kunstencultuurleudal.nl .