LEUDAL - Kaj Beurskens heeft namens D66 Leudal vragen gesteld aan het College van B&W, naar aanleiding van de nieuwe bibliotheekwet. De wet, die op 1 januari 2015 is ingegaan, bepaalt dat iedere Nederlander gebruik moet kunnen maken van een fysieke of een digitale bibliotheek.
De gemeente moet deze nieuwe wet met de bibliotheek en met andere maatschappelijke partners vormgeven. Maar vorig jaar is juist besloten om fors te bezuinigen op de subsidie voor de bibliotheek.
Laaggeletterdheid
'Door de subsidie terug te brengen van circa 690.000 euro in 2013 naar een bedrag van circa 170.000 euro in 2016 brengt u het voortbestaan van bibliotheken in Leudal in groot gevaar. Hier maakt D66 zich ernstig zorgen over, omdat met name kinderen van de basisscholen door het verdwijnen van bibliotheken worden belemmerd in hun ontwikkeling doordat de toegang tot lezen wordt bemoeilijkt' schrijft Beurskens. Hij wijst verder onder andere op de belangrijke taak van de bibliotheek bij de bestrijding van laaggeletterdheid.
D66 wil daarom horen hoe de gemeente de taakstelling in de nieuwe wet wil vormgeven.
(Bron: D66 Leudal)