Lezing Heemkundevereniging over operatie Market Garden

03 jan , 14:18 Cultuur
Luchtlandingen Operatie Market Garden
Heemkundevereniging Heitse

HEYTHUYSEN - Op maandag 19 januari organiseert Heemkundevereniging Heitse in CC de Bombardon haar eerste activiteit van 2026. Inleider drs.Theo Schers uit Weert verzorgt op deze avond een lezing over de operatie Market Garden en de gevolgen ervan voor de bevrijding van Midden- en Noord-Limburg.

Operatie Marken Garden was de grootste geallieerde luchtlandingsoperatie, in de herfst van in 1944. Op 17 september landden duizenden parachutisten en luchtlandingstroepen bij plaatsen als Eindhoven, Son, Veghel, Grave, Nijmegen en Arnhem.

Mislukking
Het doel van de operatie was het veiligstellen van de bruggen over de talloze waterwegen. Uiteindelijk liep Market Garden uit op een faliekante mislukking en mede daardoor werden de inwoners van een groot deel van Midden-Limburg, waaronder Heythuysen, pas half november 1944 bevrijd.

De lezing begint om 19.30 uur, de entree bedraagt 3 euro. HvH-leden hebben vrije toegang.