HEYTHUYSEN - Marcel Sillekens en Bair Joosten zullen op uitnodiging van Heemkundevereniging Heythuysen tijdens een lezing inzicht geven in de historie en de ontwikkeling van dagvlinders in het natuurgebied De Zoom.
Zij doen dat op maandag 11 mei, vanaf 19.30 uur in De Bombardon in Heythuysen.
Uniek
De Zoom is een uniek natuurgebied in het noorden van Heythuysen, op de grens met Nederweert. Dit gebied, 80 hectare groot, is een van de laatste overblijfselen van wat eens het grote Peelgebied was op de grens van de provincies Brabant en Limburg.
Speciaal
Ofschoon er veel bijzondere planten en dieren voorkomen in het natuurgebied De Zoom, blijkt dat met name de aanwezigheid van vele soorten dagvlinders het gebied speciaal maakt. Waarschijnlijk kent iedereen wel dagvlinders als de dagpauwoog of het koolwitje. Maar lang niet alle mensen zijn bekend met zeldzame vlindersoorten als het spiegeldikkopje of het groentje, die in De Zoom voorkomen. Tijdens de presentatie zal uitgebreid aandacht worden besteed aan deze soorten.
Leden van de HvH hebben vrij entree, niet-leden betalen slechts 3 euro.